OTEVÍRACÍ DOBA
Po zavřeno / Ut-Čt 15-01 / Pá 15-04 / So 17-04 / Ne zavřeno

café / coctails / beer

Co kdyby...® OSTRAVA - AKTUALITY

Drink pro měsíc září - kubánský rum Matusalem©

Matusalem© Clásico 10 Let Solera Blend

Proces staření a míšení je založen na tzv. Solera metodě, která byla původně vyvinuta pro výrobu sherry, brandy a koňaku. Matusalem Solera metoda (unikátní míšení rumů s odlišným stářím) byla adaptována na výrobu rumu, díky které je získán rum výjimečně jemný. Největší podíl ve směsi destilátů tvoří rum stařený Solera metodou přibližně 10 let.

Matusalem© Gran Reserva 15 let Solera Blend

Super-prémiový kubánský rum, který získává v posledních letech nejvyšší světová ocenění top kvality a dosahuje nejvyšší ocenění ve své kategorii v řadě soutěží a oficiálních srovnávacích testech (např. Double Gold International Rum Festival 2003 nebo San Francisko World Spirits Competition 2004).

Největší podíl ve směsi destilátů tvoří rum stařený Solera metodou přibližně 15 let. Skládá se z vyzrálého rumu, který je pečlivě míšen společně s dalšími speciálně vybranými rumy, které zrají v dubových sudech. Matusalem Gran Reserva je perfektním spojením mladších rumů se směsí zralých rumů. Mluvíme tedy o rumu vyrobeném naprosto vytříbeným procesem. Je považován za „koňak mezi rumy“.

Delikátní, komplexní a přesto sametově jemná, s výjimečným buketem a chutí vanilky a karamelu. Navíc zdůrazněná sytě zlatavou, jantarovou barvou.

Matusalem© Gran Reserva 23 let Solera Blend

Rum Matusalem Gran Reserva 23 uspokojuje rostoucí segment konzumentů, jejichž výběr rumů je stále sofistikovanější a stále častěji upřednostňují prvotřídní kvalitu. Pyšní se jemnou a perfektně vyváženou chutí. Díky směsi květinových a ovocných vůní a silné přítomnosti tónů dřeva je to strhující zážitek. Zakončení je dlouhé a uspokojující, s jemným sladkým charakterem. Vyrábí se unikátní metodou Solera, která byla adaptovaná na výrobu rumu a díky ní je získaný rum výjimečně jemný. Matusalem vyrábí nejjemnější stářené rumy již více než 137 let se stále stejným úsilím po nejvyšší kvalitě.

Barva: Sytá a intenzivní zlatavá barva vychází z pomalého zrání a pečlivého míchání v dubových sudech. Jasné zlatavé odstíny mají původ v unikátním systému Solera. Bohaté jantarové odstíny pramení z dlouhého procesu zrání.

Vůně: Příjemná směs vůní, oplývající tóny květin a ovocného džemu se silným dojmem přítomnosti dřeva. Tato působivá nabídka vrcholí v hladkém, jemném, bohatém a vytříbeném aromatickém zážitku.

Chuť: Při zachování tradice řady Gran Reserva je 23YO komplexní, přesto sametově hladký, plný, s neobvyklou jemností. Charakteristiky dřeva jsou zřetelné, s pomalým přechodem do lískových oříšků, pražených mandlí a "sherry-like" konce.

Závěr: Osobitá jemnost je dobře vyvážená s příjemnými stopami po medu, vanilce a melase. Jemný, sladký charakter je uzavřen parádním, dlouhým zakončením. Žádoucí a ultra-příjemný zážitek pro konzumenta ultra-premium rumů.

 

Více info na www.matusalem.com

Drink pro měsíc září - kubánský rum Matusalem©

Zpět na seznam aktualit

webdesign by web-evolution