OTEVÍRACÍ DOBA
Po zavřeno / Ut-Čt 15-01 / Pá 15-04 / So 17-04 / Ne zavřeno

café / coctails / beer

Co kdyby...® OSTRAVA - AKTUALITY

V květnu ochutnejte Glenfiddich!

Glenfiddich je celosvětově nejoceňovanější jednosladovou skotskou whisky (od roku 2000 získala na mezinárodních soutěžích IWSC a ISC více medailí než kterákoli jiná jednosladová whisky).

Jméno Glenfiddich získala skotská sladová whisky dle údolí Glen of Fiddich, v kterém byla vystavěna jeho domovská palírna. V gaelštině znamená Glenffidich "Údolí jelenů".

Mezi portfolio produktů patří:

 • Glenfiddich Single Malt Scotch Whisky 12 let
  • Jedinečný slad Glenfiddich single malt whisky je proslulý svou nádherně vybalancovanou vůní
   a komplexní chutí plné svěžesti. 12tiletá Glenfiddich whisky dozrává ve dvou typech sudů - v sudech z amerického dubu a ze španělského dubu. V její chuti objevíte sametovou hebkost, působivou rovnováhu čerstvé hrušky a bohatost delikátního dubu.
 • Glenfiddich Single Malt Scotch Whisky 15 let
  • 15tiletá Glenfiddich whisky je vyráběna za použití unikátního výrobního procesu Solera System. Systém umožňuje dozrávání whisky ve 3 druzích sudů - z amerického dubu, evropského dubu a novoamerického dubu - a posléze sjednocení v obrovské dřevěné Solera kádi, která se nikdy zcela nevyprazdňuje, aby mohla být zachována jednotná kvalita. Výsledná chuť je hedvábně hladká se známkami šery, dubu, marcipánu, skořice a vřelého koření, které je jako vánoční pečivo, má plné a neutuchající doznívání.
 • Glenfiddich Single Malt Scotch Whisky 18 let
  • 18tiletá Glenfiddich whisky používá obdobnou „sudovou recepturu“ využívající dřevo amerického a španělského dubu jako 12letá GF, a to s jediným rozdílem, kterým je čas. Po dozrání v těchto sudech se whisky ukládá nejméně na dobu 3 měsíců do dřevěných sjednocovacích kádí, což je v tomto odvětví ojedinělé. Vůně 18tileté GF obsahuje robustní dub, kořeněné jablko a skořici. Po ochutnání vás překvapí příchuť směsi luxusního ovoce, kandovaného ovoce a datlí.

Způsob, jakým si naši whisky vychutnáte, je samozřejmě věcí osobního výběru. Máte-li však zájem skutečně ocenit hloubku a komplexní povahu každé whisky Glenfiddich, doporučujeme vám ji konzumovat čistou, nebo jen s kapkou vody.

V květnu ochutnejte Glenfiddich!

Zpět na seznam aktualit

webdesign by web-evolution