OTEVÍRACÍ DOBA
Po zavřeno / Ut-Čt 15-01 / Pá 15-04 / So 17-04 / Ne zavřeno

café / coctails / beer

Co kdyby...® OSTRAVA - AKTUALITY

Už jste ochutnali?

Zacapa Reserva Limitada 2014
Reserva Limitada 2014 je druhou edicí této limitované řady a je to blend rumů osobně vybraných Lorenou Vasquez. Edice 2014 je inspirována tradičními rituály guatemalských Mayů, kteří pro vaření a náboženské obřady hojně používaly aromatické byliny.
Reserva Limitada 2014 je blendem rumů 6 až 24 let starých, které zrají v sudech z amerického a evropského dubu. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že sudy byly na dva roky uloženy do bylinné zahrady, která byla vytvořena v guatemalských horách vysoko nad oblaky. V nadmořské výšce 2,300 metrů je v bohaté úrodné půdě pěstováno více než 20 druhů bylin, jako je fenykl, koriandr, anýz a estragon. Vůně těchto bylin jemně naplňuje vzduch a následně proniká i do sudů a rumu v nich. Tento pomalu zrající řemeslný rum je ztělesněním Guatemaly a odkazu Mayů.
Chuťový profil:
Tělo: plné a hladké.
Aroma: Rafinovaná šíře vůní, ve které jsou všechny vlhké a čerstvé tóny perfektně vyváženy v harmonické jemnosti. Delikátní a výrazné aroma, ze kterého vystupuje máta, oregano a bobkový list. Intenzivní a velkorysé.
Chuť: Zprvu exotická, strukturovaná a komplexní. Odlišná chuť od ostatních řad Zacapy – jemnost bylin se zde doplňuje s dokonalou vyvážeností rumu, tóny rozpuštěného karamelu, skořice a rozinek a jemných tónů ožehnutého dřeva a vanilky.
Zakončení: dlouhotrvající, výjimečně jemné a rafinované se stopami čerstvých bylin. Rum s plnou a zároveň elegantní chutí. Při 45% obsahu alkoholu je to neuvěřitelně jemný rum s intenzivní mahagonovou barvou.


Už jste ochutnali?

Zpět na seznam aktualit

webdesign by web-evolution